دلایل نیاز انبارها به جک پالت

شاید بپرسید چرا انبارها به جک پالت نیاز دارند؟ یا این که بخواهید بدنید از این ماشین آلات در چه مواردی استفاده می کنند؟ این دستگاه ها که اساسی ترین نوع لیفتراک هستند، که معمولا در زمان بارگیری و تخلیه بار کامیون ها مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگاه ها که به صورت دستی هدایت می شوند، با سرعت ۴ مایل در ساعت حرکت می کنند. دلایل نیاز انبارها به جک پالت را در ادامه بررسیمی کنیم:

چرا انبارهای کوچک و بزرگ به جک پالت نیاز دارند

در پاسخ به سوال چرا انبارها به جک پالت نیاز دارند؟ باید بگوییم که این محصولات به دلیل ویژگی های منحصربفردی که دارند در موارد مختلفی به کار گرفته می شوند. با استفاده از این دستگاه ها می توان نیاز به نیروی انسانی را کاهش داده و سرعت حمل و جا به جایی پالت را افزایش داد. این عوامل سبب می شوند تا کارخانه ها بهره وری بیش تری داشته و موفق تر ظاهر شوند. اینکه جک پالت نو بخریم یا دست دوم بهتر است مطلب مرتبط با آن را مطالعه کنید. مهم ترین دلایل استفاده از این جک ها عبارتند از:

افزایش کارآیی با جک پالت

یکی از مهم ترین مزیت های استفاده از این دستگاه ها، به افزایش کارآیی شرکت و کارخانه ها بر می گردد. با استفاده از این محصولات می توانید به کار ها سرعت بخشیده و در بسیاری از هزینه ها صرفه جویی کنید. در نتیجه انبار نظم بهتری در اجرای امور داشته و کارآیی بیش تری از خود نشان می دهد.

دلایل نیاز انبارهای کوچک و بزرگ به جک پالت

دلایل نیاز انبار کوچک و بزرگ به جک پالت

ارگونومیک بودن جک ها

یکی دیگر از مواردی که در پاسخ به سوال چرا انبارها به جک پالت نیاز دارند؟ می توان به آن اشاره کرد، همین مورد می باشد. این دستگاه ها کاملا ارگونومیک بوده و حمل و نگهداری پالت ها با آن ها بسیار ساده و راحت می باشد.

داشتن مانور خوب جک پالت

این نوع ماشین آلات مانور پذیری خوبی داشته، به راحتی می چرخد و عقب و جلو می شود. از این رو جا به جا کردن بار ها با این وسیله بسیار راحت و سریع انجام می گیرد.

مهم ترین مزیت های استفاده از جک پالت در انبارها

در پاسخ به سوال چرا انبارها به جک پالت نیاز دارند؟ خوب است بدانید که این دستگاه ها بسیار مفید بوده و استفاده از آن می تواند با مزیت های زیادی برای انبار ها همراه باشند. مهم ترین مزایای این محصولات عبارتند از:

مزیت های استفاده از جک پالت در انبار

مهم ترین مزیت های استفاده از جک پالت در انبارها

خودکار بودن جک

این نوع جک ها بار های زیادی را بر وی سر هم قرار داده و حمل می کنند. از این رو تا حدود زیادی در زمان صرفه جویی شده و انتقال ها را به صورت خودکار انجام می گیرد.

کاهش هزینه

یکی دیگر از مزیت های این دستگاه ها به کاهش هزینه ها بر می گردد. این دستگاه ها نسبت به لیفتراک بسیار ارزان قیمت تر بوده و فضای کم تری را در انبار اشغال می کنند. از طرفی کارآیی زیاد و نیاز به هزینه های کمی در زمان استفاده و نگهداری دارند. از این رو این دستگاه ها در انواع مراکز تولیدی، کارخانه، انبار و … مورد استفاده قرار داده می شوند.

بدون آسیب بودن جک پالت

این محصولات به دلیل اندازه کوچکی که دارند، احتمال بروز آسیب و صدمات در آن ها بسیار کم است. این دستگاه ها به قفل ایمنی و دستگیره های دستی مجهز بوده و و از این رو سطح ایمنی بالایی دارند.

دارای ویژگی های اضافی

برخی از این محصولات نسبت به بقیه پیشرفته تر بوده و دارای ترازو های توزین داخلی هستند. از این رو کالا هایی که بر روی آن ها قرار داده می شوند را وزن کرده و سپس جا به جا می کنند.

انواع جک پالت قابل استفاده در انبارها

پس از آن که متوجه شدید چرا انبارها به جک پالت نیاز دارند؟ خوب است که با انواع این دستگاه ها نیز آشنا شویم. این محصولات را در انواع و نمونه های مختلفی تولید کرده و به بازار می فرستند که مهم ترین آن ها عبارتند از:

انواع جک پالت قابل استفاده در انبارها

انواع جک پالت در انبارها

جک پالت دستی

این نوع جک ها با دست کار کرده و در ظرفیت های مختلفی تولید شده و روانه بازار می شوند. حداکثر قابلیت ارتفاع باربری در این دستگاه ها ۲۰ سانتی متر بوده و در برخی موارد نیز تا ۸۰ سانتی متر می باشد.

جک پالت رول بر

در اکثر موارد برای حمل و جا به جایی بار های رولی شکل و استوانه ای از این نوع جک ها استفاده می کنند. این محصولات طراحی ارگونومیکی داشته و در نتیجه کار با آن ها بسیار ساده است.

جک پالت باسکول دار

این نمونه از جک پالت ها را در دو نوع معمولی و با پرینتر تولید می کنند. نمونه پرینتر دار این محصولات علاوه بر داشتن صفحه نمایش، رسید وزن بار را از طریق پرینتر چاپ می کند.

جک پالت قیچی

برای آن که بدانید چرا انبارها به جک پالت نیاز دارند؟ خوب است که این نوع جک پالت ها را نیز بشناسیم. این محصولات بیش تر برای بالا بردن بار ها به میزان معینی استفاده می شوند. بخشی از این دستگاه ها حالت میز داشته و بار ها بر روی آن چیده می شوند.

جک پالت برقی

پیشرفته ترین نمونه از این محصولات، نمونه های برقی آن ها هستند. این دستگاه ها دارای باتری بوده و با برق شهری شارژ می شوند. شما برای حمل بار ها در فواصل مختلف می توانید از این نوع جک پالت ها استفاده کنید.

کلام آخر

در پاسخ به سوال چرا انبارها به جک پالت نیاز دارند؟ گفتیم که استفاده از این محصولات به دلیل خصوصیاتی که دارند با ویژگی های منحصربفردی همراه هستند. این دستگاه ها را در انواع گوناگونی تولی می کنند و برای جا به جا کردن انواع بار ها مورد استفاده قرار می گیرند. به کارگیری این دستگاه ها می تواند سبب افزایش سرعت جا به جایی بار ها شده و در نتیجه کارآیی انبار را افزایش می دهند. انواع جک پالت و استاکر را می توانید از استاکر ایران خریداری کنید.

سوالات متداول برای چرا انبارها به جک پالت نیاز دارند

  1. جک پالت با لیفتراک ها چه تفاوتی دارد؟
    لیفتراک ها با ابعاد بزرگ تری نسبت به این دستگاه ها ساخته شده و قابلیت حمل و باربری بیش تری دارد.
  2. آیا کار با جک پالت ساده است؟
    بله، ولی حتما اپراتوری که برای کار با این دستگاه انتخاب می کنید باید کار با آن را به خوبی آموزش دیده باشد.
  3. آیا جک پالت هیچ گونه آلودگی صوتی ایجاد نمی کنند؟
    خیر، این محصولات کاملا بدون صدا بوده و هیچ گونه آلودگی صوتی ایجاد نمی کنند.
چه امتیازی می دهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

یازده + 3 =

نوشتن دیدگاه