ظرفیت باربری انواع استاکر

استاکر نوع دیگری از تجهیزات انبار است که مانند لیفتراک وظیفه حمل و نقل کالا را بر عهده دارد. استاکرها معمولاً در فضاهای بسته استفاده می شوند و برای مکان هایی که فضا محدود و کثیف است بسیار مناسب هستند و به همین دلیل استاکر پس از لیفتراک محبوب ترین وسیله حمل و نقل در جهان است.یکی از مهم ترین دلایل استفاده از استاکر به جای لیفتراک برای جابجایی بارها، ردپای کوچک استاکر در مقایسه با لیفتراک و قدرت مانور برتر استاکر در فضاهای کاری کوچک است. به عنوان مثال در انبارهایی که اجناس در قفسه های توکار قرار می گیرند به دلیل فاصله کم قفسه ها بهتر است از استاکر برای جابجایی کالا استفاده شود. یکی دیگر از دلایل استفاده از استاکر، قیمت مناسب آن در مقایسه با لیفتراک است، با توجه به اینکه استاکر ها به گونه ای طراحی شده اند که می توانند دستی یا برقی باشند و از سوخت های فسیلی برای کارکرد استفاده نمی کنند. در ادامه به ظرفیت باربری انواع استاکر ها میپردازیم.

انواع استاکر بر اساس ظرفیت باربرداری و ارتفاع

استاکرها ظرفیت بالابری کمتری نسبت به لیفتراک دارند و عمدتاً در مشاغلی با وزن بار کمتر از 2 تن استفاده می شوند. به طور معمول ظرفیت باربری انواع استاکر ها از 500 کیلوگرم شروع و به 3000 کیلوگرم ختم می شود. ارتفاع باربری در استاکر از 1.5 متر تا 4.5 متر می باشد.

ظرفیت استاکر خودکششی

استاکر های خودکششی نوعی استاکر هستند که عمدتاً در صنایع توزیع، بارگیری و حمل و نقل کالا مورد استفاده قرار می گیرند. این محصول یکی از مقرون به صرفه ترین مدل های استاکر با نسبت بهینه قیمت و کیفیت خدمات بوده و قابلیت تنظیم عرض شاخک ها را دارد. این نوع استاکر در دو نوع تمام برقی و نیمه برقی موجود است و برای شرکت ها و افراد قابل استفاده می باشد.

استاکر خود کششی

ظرفیت استاکر خود کششی

باربری استاکر تمام برقی

همانطور که از نام آن پیداست، یک استاکر تمام الکتریکی با انرژی الکتریکی (باتری) کار می کند. در استاکر های تمام الکتریکی، بارگیری، بلند کردن و بارگیری کاملاً الکتریکی انجام می شود. استاکر های تمام برقی از لاستیک های پلی اورتان و چرخ های کوچک (مشابه چرخ های جک) استفاده می کنند، بنابراین استفاده از استاکر مستلزم تراز بودن کف انبار شماست و هنگام استفاده از استاکر باید توجه داشته باشید که سطوح ناهموار مناسب نیستند. استاکر های تمام برقی در مقایسه با استاکر های نیمه برقی سرعت عملکرد بالاتری دارند.

این نوع استاکر در دو نوع وجود دارد:

نوع اول با برق مستقیم تک فاز یا سه فاز کار می کند. در این نوع سیم موبایل بر روی زمین بند می شود اما طول محدودی دارد و به دلیل کارایی محدود با قیمت کمتری عرضه می شود. نوع دوم که با برق یا شارژ باتری تغذیه می شود، استاکر قابل شارژ نامیده می شود. این نوع دستگاه نیازی به کابل موبایل ندارد و از باتری تغذیه می کند و قیمت بالاتری دارد.

ظرفیت باربری استاکر نیمه برقی

استاکر های نیمه برقی به استاکر هایی گفته میشود که قابلیت بلند کردن بار به صورت الکتریکی را دارند اما پس از بلند کردن بار، استاکر به صورت دستی جابجا می شود و یا برعکس که به معنای حرکت الکتریکی و بلند کردن دستی است، بنابراین در  انتخاب این نوع استاکر دقت کنید که شیب محیط کار شما باید زیر 10 درجه باشد.

استاکر نیمه برقی

ظرفیت استاکر نیمه برقی

حجم استاکر دستی

در این نوع استاکر کلیه عملیات اعم از بارگیری، تخلیه و جابجایی به صورت دستی توسط اپراتور انجام می شود. عملیات بلند کردن در استاکرهای این نوع به صورت دستی و با استفاده از پدال تعبیه شده در آن انجام می شود و امکان جابجایی آن با استفاده از همان پدال نیز وجود دارد. یک استاکرکاملاً دستی مقرون به صرفه است، اما از نظر سرعت کار کندتر از لیفتراک های برقی یا استاکرهای برقی است و در کاربردهایی که به سرعت کار بیشتر نیاز است، بهتر است استفاده نشوند. علاوه بر این، از منظر ایمنی، استاکرهای دستی احتمال خطا و تصادف را افزایش می دهند زیرا اپراتور مستقیماً درگیر آن است. به طور کلی استاکر دستی یک نوع متداول، رایج و استاندارد استاکر است که به لیفتراک دستی نیز معروف است و دارای ارتفاع و ظرفیت های مختلف بالابری است. مدل های مختلف استاکر دستی علاوه بر ظرفیت و ارتفاع بالابری، از نظر اندازه و فاصله دو شاخه نیز متفاوت است.

مزایای استفاده از استاکر

  • برای استفاده از استاکر های برقی و دستی، نیازی به دریافت گواهینامه نیست. داشتن گواهینامه فقط برای ایستادن و رانندگی است. به طور کلی افرادی که با این نوع وسایل کار می کنند باید بتوانند آنها را روی هم چیده و حمل کنند که این امر ایمنی محصول را تضمین می کند.
  • قیمت استاکر برقی و دستی در مقایسه با سایر تجهیزات انبار بسیار ارزان تر است. اگر قصد خرید یک دستگاه حمل و نقل ارزان قیمت را دارید، استاکرها بهترین انتخاب برای شما هستند.
  • انواع استاکر برقی با باتری ارزان تر از استاکرهای دیزلی و گازی هستند. تعمیر و نگهداری باتری های استاکر برقی بسیار ارزان تر از موتورهای سوختی است.
  • انواع استاکر برقی و دستی بدون آلودگی صوتی و انتشار دود هستند و آلاینده های قابل اشتعال ندارند. این ویژگی، استاکر ها را به ایده آل ترین تجهیزات برای ذخیره سازی داخلی تبدیل می کند. این دستگاه برای کار به انرژی کمتری نیاز دارد، بنابراین انتشار کربن در حین احتراق به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.
  • استاکر برقی و دستی یک دستگاه انعطاف پذیر است. از این دستگاه برای بارگیری در قسمت های مختلف انبار استفاده می شود.
  • میدان دید گسترده برای اپراتور را به ارمغان می آورند. انواع استاکر برقی و دستی دارای حداکثر زاویه دید در هنگام حمل و نقل کالا می باشند. اپراتور این دستگاه ها تمام جهات حرکت استاکر را کنترل می کند.

سخن پایانی ظرفیت باربری انواع استاکر

خرید استاکر برقی و دستی از بسیاری جهات مقرون به صرفه است. این وسایل می توانند در راهروهای باریک حرکت کنند. استاکر نیمه برقی یک انتخاب اقتصادی است زیرا این محصول ترکیبی از استاکر برقی و دستی است. به یاد داشته باشید که باید دستگاهی را انتخاب کنید که متناسب با نیازهای کاری شما باشد. بدون اطلاع از بازار یا نداشتن اطلاعات کافی در مورد استاکر ها نباید هزینه خرید را پرداخت کنید. در این مقاله سعی کردیم شما را با انواع دستگاه های استالکر و ظرفیت باربری انواع استاکر ها آشنا کنیم. استاکر ها یکی از مهم ترین بالابرها در صنعت هستند. این بالابرها عمدتاً در کاربردهای صنعتی سبک و انبارهای کوچک استفاده می شوند. این دستگاه ها دارای ارتفاع و ایمنی مناسب بوده و به راحتی می توانند اجسام با وزن یک تن را تا ارتفاع 5 متری بلند کنند.

سوالات متداول ظرفیت باربری انواع استاکر

مزایای استفاده از استاکر چیست؟
برای استفاده از استاکر برقی و دستی، نیازی به دریافت گواهینامه نیست. قیمت استاکر برقی و دستی در مقایسه با سایر تجهیزات انبار بسیار ارزان تر است. انواع استاکر برقی و دستی بدون آلودگی صوتی و انتشار دود هستند و آلاینده های قابل اشتعال ندارند. استاکر برقی و دستی یک دستگاه انعطاف پذیر است. از این دستگاه برای بارگیری در قسمت های مختلف انبار استفاده می شود. میدان دید گسترده برای اپراتور را به ارمغان می آورند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوزده − یازده =

نوشتن دیدگاه