کاربرد استاکر دستی در صنایع مختلف

استاکر دستی از تجهیزات انبارداری است که توانایی حمل کردن بارها و پالت در ارتفاع را دارد. جک هیدرولیک استاکر دستی به واسطه نیروی انسانی کار می‌کند و می تواند بار ها در ارتفاع مختلف خالی یا حمل کند. این دستگاه نسبت به قیمت مناسبی که دارد در محیط های صنعتی و کارگاهی و انبارهای کوچک که به جا  به جا کردن بارها در ارتفاع نیاز دارند بسیار کاربردی می باشد. استاکر دستی از جمله ابزارهایی است که برای انبارداری فضاهای کوچک مناسب است. استاکر دستی به صورت بی صدا عمل می کند، بنابراین استفاده از آن در محیط های تجاری و فروشگاهی یک مزایا محسوب می شود. باتری استاکر دستی ها شارژی هستند و و قابلیت عملکرد بالا را دارند. این دستگاه می تواند به راحتی تا وزن ۳ تن را جا به جا کند

استاکر دستی چیست؟ کاربرد استاکر دستی چیست؟

استاکر دستی از کاربردی ترین دستگاه های استاکر در زمینه تجهیزات انبارداری می باشد و کاربرد آن داخل سالن می باشد، چرخ های استاکر دستی طوری طراحی شده اند که می توان از آن ها فقط در داخل سالن و روی سطح صاف استفاده نمود.

استاکر دستی در چه صنعت هایی به کار می رود؟

از استاکر دستی ها بیشتر در کارخانه ها، کارگاه ها، انبارها و فروشگاه های کوچک برای انجام کارهایی مثل خالی کردن بار از کامیون و وانت ها، بارگیری و جا به جایی بار تا وزن ۳۰۰۰ کیلوگرم (وزن کم تا نیمه سنگین)  استفاده می شود. از استاکر دستی باید در فضایی استفاده شود که شیب آن زیر ده درجه باشد.

استاکر دستی در چه صنعت هایی به کار می رود؟

کاربرد استاکر دستی در صنعت

اجزا استاکر دستی

 1.   شاخک ها: برای بلند کردن و جا به جایی بار
 2.   جک هیدرولیک: وظیفه بالا بردن و پایین بردن شاخک ها را دارد
 3.   دسته: برای راهنمایی و کنترل دستگاه به کار می رود
 4.   چرخ ها: برای حرکت کردن دستگاه

انواع استاکر بر اساس عمل کرد آن ها

به طور کلی استاکر ها به سه دسته زیر تقسیم می شوند:

استاکر دستی: استاکر دستی از ساده ترین نوع استاکر به حساب می آید. همچنین عملکرد این دستگاه بسیار ساده می باشد و کاربر می تواند تنها با وارد کردن نیروی انسانی هم از قسمت بالابر و هم از قسمت حرکتی و هدایت کننده استاکر بهره بگیرد.

استاکر شارژی (نیمه برقی): استاکر شارژی یا همان نیمه برقی همان گونه که از نامش پیداست بخشی از این دستگاه به کمک نیروی الکتریکی کار می کند. استاکر شارژی ساختاری شبیه به استاکر دستی دارد. تفاوت استاکر شارژی و دستی در این است که یکی از بخش های استاکر شارژی به کمک نیروی الکتریکی از منبع تغذیه باتری تامین می شود و با به کار گرفتن الکترو موتور و گیربکس به طور الکتریکی عمل می کند.

استاکر برقی: این استاکر تمام بخش های آن مثل فرمان، بالابر و حرکت استاکر به واسطه نیروی الکتریکی عمل می کند و بخشی از ان برای قرار گرفتن کاربر طراحی شده است و کاربر با استفاده از کنترهای دستگاه، فرمان مورد نظر خود را به دستگاه ارسال می کند.

کاربرد استاکر دستی

کاربرد استاکر دستی در صنایع

مزایای استاکر دستی

 •       قیمت بسیار ارزان تر استاکر دستی نسبت به لیفتراک ها و بالابر های برقی
 •       نیاز به آموزش و مهارت خاصی ندارد و کارکردن با استاکر دستی بسیار ساده و آسان است
 •       استاکر های دستی به دلیل کوچک بودن و سبک وزن بودن آن ها قابلیت مانور زیادی در فضاهای کوچک دارند و به راحتی در بین قفسه ها و محیط های شلوغ حرکت می کند
 •       ساختار ساده این استاکر ها باعث شده است از ایمنی بالایی برخوردار باشند این استاکرها به سیستم ایمنی متفاوتی مثل ترمز دستی، سیستم هشدار دهنده محافظ اپراتور مجهز است
 •       ساختار ساده استاکر دستی باعث شده است تا نگهداری و تعمیر آن را به حداقل برساند
سخن پایانی

استاکر دستی به عنوان یکی از تجهیزات کارآمد انبارداری، به مدد نیروی انسانی و جک هیدرولیک، جابجایی و حمل بار در ارتفاع را به آسانی امکان‌پذیر می‌سازد. این دستگاه با قیمتی مناسب، در انبارها، کارگاه‌ها و محیط‌های صنعتی کوچک که به جابجایی بار در ارتفاع نیاز دارند، به یاری اپراتور می‌شتابد. شما می توانید با توجه به توضیحات بالا بهترین و با کیفیت ترین استاکر دستی را از استاکر ایران خریداری نمایید. استاکر ایران با در نظر گرفتن بودجه شما متنوع ترین و مناسب ترین استاکر ها را به شما پیشنهاد می دهد.

مزایای استاکر دستی

انواع مزایای استاکر دستی

سوالات متداول درباره کاربرد استاکر دستی در صنایع مختلف

 1. استاکر دستی چیست و چه کاربردی دارد؟
  استاکر دستی یک وسیله‌ی انبارداری است که برای جابجایی و حمل بار در ارتفاع به کار می‌رود. این دستگاه با استفاده از جک هیدرولیک و نیروی انسانی، امکان بلند کردن و جابجایی بارهای سنگین را در محیط‌های مختلف مانند انبارها، کارگاه‌ها و فروشگاه‌ها فراهم می‌کند.
 2. قیمت استاکر دستی چقدر است؟
  قیمت استاکر دستی با توجه به نوع، ظرفیت بارگیری، ارتفاع جابجایی و برند دستگاه متفاوت است. به طور کلی، استاکرهای دستی ساده ارزان‌تر از نوع شارژی و برقی هستند.
 3. استاکر دستی برای چه نوع بارهایی مناسب است؟
  استاکر دستی برای جابجایی انواع بارهای پالت شده مانند جعبه، کارتن، کیسه و بشکه مناسب است. این دستگاه برای بارهای غیر پالت شده مانند لوله، میلگرد و … نیز قابل استفاده است، اما به دلیل عدم تعادل ممکن است جابجایی آنها با چالش همراه باشد.
 4. حداکثر وزن قابل حمل توسط استاکر دستی چقدر است؟
  حداکثر وزن قابل حمل توسط استاکر دستی به مدل و ظرفیت آن بستگی دارد. به طور کلی، استاکرهای دستی موجود در بازار توانایی حمل بار تا 3 تن را دارند.

 

چه امتیازی می دهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

هفت + پنج =

نوشتن دیدگاه